Uudised

Juunioride teatekuld Venemaale, Eestile viies koht

Written by Andreas Nigol on 2. aug 2013

Suvebiatloni EMil Haanjas võitis tänase juunioride teatevõistluse Venemaa, enne viimast vahetust kolmandal kohal olnud Eesti pidi lõpuks leppima viienda kohaga.

Kulla võitnud Venemaa tiimi kuulusid Margarita Jarostova, Leisan Biktaševa, Kirill Komarov ja Georgi Sennikov. Hõbeda sai Ukraina (Irina Behan, Julija Žuravok, Vladislav Derkatš, Oleksandr Dudkov) ja pronksi Saksamaa (Anna Wahls, Lisa Kellermann, Christian Hess, Hendrik Berner). Ukrainlased kaotasid Venemaa nelikule 2.33,9 ja sakslased 3.18,2.

Eesti võistkonnas pidi Meril Beilmann juba esimese lamadestiiru järel kahel trahviringil käima. Trahviringidest ei pääsenud ka Daria Jurlova, kes eksis nii lamadestiirus kui ka püstitiirus ühe korra.

Hea etteaste tegi kolmandas vahetuses Johan Talihärm, kes laskis hästi ja jooksis väga tugevalt ning andis teatevahetuse Rene Zahknale üle kolmandana. Edu neljandal kohal jooksnud Saksamaa ees oli 28 sekundit.

„Tegin väga hea laskmise – rahulikult aga kindlalt. Püstitiirus kasutasin kahte varupadrunit, mis lõi pisut närvi sisse. Distantsi jooksu poolelt hoidsin esimesed kaks ringi tagasi, mille tõttu oli viimane ring jõudu paugutada. Rada oli vihma tõttu väga libe ja pehme, kuid olenemata märjast ja libedast rajast suutsina anda endast maksimumi,” kommenteeris Talihärm.

Viimases vahetuses ebaõnnestus Zahkna kahjuks lamadestiirus, mille järel tal tuli käia kolmel trahviringil, ning Eesti lõpetas võistluse viiendana. Venemaale kaotati rohkem kui nelja ja poole minutiga.

Eesti ees jõudis finišisse peale medalivõitjate veel Läti, viimaseks jäi kuue võistkonna konkurentsis Leedu.

Staadioni ülema Priit Naruski sõnul läks EMi esimene võistluspäev igati korda. „Pinget jätkus mõlema võistluse osas kuni lõpuni. Eestlastel olid omad võimalused aga kahjuks jäid need täna lasketiiru. Täiskasvanute võistluse võitsid eeldatavad favoriidid (Ukraina). Eile kui harjutasime autasustamistseremoonia läbiviimist, siis kasutasime lippude heiskamise läbiharjutamise puhul just Ukraina lippu,” rääkis ta.

Homseks ja ülehomseks ootab Narusk Haanjasse rohkesti pealtvaatajaid, kes omadel sportlastel võita aitaksid.

Homme on EMil kavas sprindid. Mehed ja meesjuuniorid alustavad kell 11, naised ja naisjuuniorid kell 14.