Uudised

Indrek Tobreluts jäi napilt medalita, mõlemad kullad Venemaale

Written by Andreas Nigol on 3. aug 2013

Haanjas jätkuval laskejooksu EMil jäi Indrek Tobreluts täna meeste 4 km sprindis esimesena medalita, kulla võitis Venemaa sportlane Sergei Balandin.

Puhtalt lasknud Balandin jõudis finišisse ajaga 15.02,1. Neli möödalasku teinud Ruslan Nasirov (Usbekistan) kaotas talle 8,7, kaks trahviringi jooksnud Aleksandr Katšanovski (Venemaa) 11,6 ning Tobreluts 17,5 sekundiga.

Tobrelutsul jäi lamadestiirus üles kaks ja püstitiirus üks märk.

„Lamades ebaõnnestusin. Tundsin kuidagi ebamugavalt, üks märk liikus kuid kahjuks ülesse ei tõusnud. Varem olen lamades ära lasknud, täna läks nii. Püsti eksisin viimasel lasul. Eilne oli jalgades, jooks oli nagu puujalgadega. Homne päev on veel ees,” kommenteeris Tobreluts.

Homse viitstardiga võistluse eel on ta optimistlik. „Tundub, et medalid otsustatakse tiirus, stardivahed jälituseks on väikesed,” lausus Tobreluts.

Hea jooksu tegi ka Kauri Kõiv, kes tuli 58,2sekundise kaotusega võitjale seitsmendaks. Kõiv eksis tiirus kokku kolmel korral.

Teistest eestlastest oli Roland Lessing 32 mehe seas 25., Jaan Koolmeister 28., Peeter Kirss 29. ja Rando Kaljuveer 30.

Juunioride Euroopa meistriks tuli Georgi Sennikov (Venemaa), kelle võiduaeg 4 km pikkusel distantsil oli nelja trahviringi juures 15.56,3. Hõbeda sai sakslane Hendrik Berner (+27,7) ja pronksi võitja võistkonnakaaslane Pavel Šelkovkin (+39,4). Esimene neist käis kahel ja teine kolmel trahviringil.

Eesti koondise parimana sai Rene Zahkna (+1.10,7) üheksanda koha. Lootuse paremale kohale nurjasid lamadestiirus tehtud neli möödalasku, püstitiirus Zahkna ei eksinud.

Tarvi Sikk lõpetas võistluse 16., Kalev Ermits 17., Johan Talihärm 21., Jan Treier 23. ja Timo Truu 36. kohaga. Võistlejaid oli 39.

Meeste 6 km viitstardist võistlus algab homme kell 11. Juuniorid stardivad kell 11.45. Täna on EMil kavas veel naiste ja naisjuunioride sprint, mis algab kell 14.

Pressiteate koostas:

Priit Lööper
Tel 517 6875

Kommentaare pressiteatele annab:

Hillar Zahkna
Tel 501 3568