Uudised

Indrek Tobreluts võitis Haanja EMil hõbemedali

Written by Andreas Nigol on 4. aug 2013

Laskejooksu EMil Haanjas võitis Indrek Tobreluts tänases meeste 6 km viitstardiga võistluses hõbemedali, jäädes alla vaid eilsele sprindi kullamehele Sergei Balandinile (Venemaa). Ka juunioridest oli parim eilse sprindi võitja Georgi Sennikov (Venemaa), Rene Zahkna tõusis viiendaks.

Meeste võistluse algus ei ennustanud neljandana rajale läinud Tobrelutsule midagi head – kohe esimeses lamadestiirus tegi ta kolm möödalasku. Teisel korral ta enam aga ei eksinud ning ehkki püstitiirudes kogunes kokku veel kaks möödalasku, tõstsid kiired jalad 37aastase Eesti koondislase hõbemedalile.

„Nii-öelda kohustusliku medali võtsime ära. Esimeses tiirus võitlesin loodusjõududega – laskmist segas päikesevari, kuna lasud läksid alla. Pärast esimest tiiru tegin parandused. Heameelt teeb, et viimase tiiru kannatasin ära ja sain ühe trahvi, mööda läks neljas lask. Nasiroviga koos läksime viimasele ringile. Kuna olin eelnevatel ringidel pisut tagasi hoidnud, siis karistasin Nasirovi seekord ära. Seega oli hea, et hoidsin jõudu tänasel võistlusel viimaseks ringiks,” kommenteeris Tobreluts.

„Kokkuvõttes suutsin täna lolle vigu vältida. Võitja Balandin lasi väga hästi, sai ainult ühe trahvi. Jooksurajal oli ta muidu aeglasem. Kindel laskmine päästis tänase võitja,” lisas Tobreluts.

Kulla võitis täna ühel lasul eksinud Balandin, kelle lõpuaeg oli 23.13,1. Tobreluts kaotas talle 24,2 sekundiga.

Eilne hõbemedalimees Ruslan Nasirov (Usbekistan) pidi täna käima koguni kaheksal trahviringil, ent sai ikkagi pronksi. Võitjale kaotas ta finišis 35,6 sekundiga.

Rando Kaljuvee oli 24., Jaan Koolmeister 25. ja Peeter Kirss 26. Kauri Kõiv ja Roland Lessing täna ei startinud.

Juunioride võistluse võitnud Georgi Sennikovi võiduaeg oli kaheksa trahviringi juures 25.17,8. Hõbedale tõusis 14. stardiposistsioonilt puhtalt lasknud Oleksand Dudkov (UKraina; +57,3), pronksi sai viiendana alustanud ja kaheksal trahviringil käinud Kirill Komarov (Venemaa; +1.12,7).

Üheksandana startinud Rene Zahkna tegi samuti kaheksa möödalasku, ent tõusis ikkagi viiendaks. Võitjale kaotas ta ühe minuti ja 23 sekundiga. Teistest eestlastest sai Johan Talihärm 19., Tarvi Sikk 26., Jan Treier 27. ja Timo Truu 31. koha.

Zahkna tõdes, et juunioride osas ei olnud võistluse tase kõige kõrgem. Enda saavutusega ta rahule ei jäänud. „Jooksin kõvasti, aga laskmine on käest ära. Minu õnneks lasid täna teised veelgi halvemini, see kokkuvõttes päästiski,” ütles ta.

„Teatevõistlusega ei jäänud üldse rahule. Reaalselt oli võimalik medal võtta, aga lamades olin väga kehv. Täna muutsin asendit ning sain paremini pihta. Viimaseks tiiruks olin üpris läbi, õnneks tuli ainult üks trahv. Nägin, et viis meest oli trahviringidel, ning tänu sellele sain ettepoole,” lisas Zahkna.

Võistluste korraldusega jäi Eesti laskesuusatamise tulevikulootus igati rahule. „Esimese päeva suur vihm rikkus oluliselt jooksurada, kuid korraldajad andsid endast parima ning rada sai järgmiseks päevaks korda. Õnneks ilm muutus ning eile ja täna paistis päike. Väga hea korraldusega mõnus võistlus oli,” ütles Zahnka.

Sama meelt oli ka Tobreluts. „Haanja on hubane ja mõnus võistluspaik. Tuleb kiita korraldajaid, kes pakkusid tip-top võistluse. Jäin kõigega rahule,” ütles ta.

EM lõpeb naiste ja naisjuunioride viitstardist võistlusega.

Pressiteate koostas:

Priit Lööper
Tel 517 6875

Kommentaare pressiteatele annab:

Hillar Zahkna
Tel 501 3568